اوردنچر بر پایه ایمپلنت

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | اوردنچر بر پایه ایمپلنت | بهترین ایمپلنت شهرکرد

معرفی اوردنچر بر پایه ایمپلنت

اگر شما از جمله افرادی هستید که به دلیل شرایط دهان و دندان خود مجبور به استفاده از دندان مصنوعی بوده و این مسأله برای شما اذیت‌کننده است، پیشنهاد می‌دهیم اوردنچر را استفاده کنید. در این نوشته از سایت دکتر مهران دانشمند بهترین ایمپلنت شهرکرد قصد معرفی خدمت اوردنچر بر پایه ایمپلنت را داریم.

اوردنچر که تحت عنوان پروتز بر پایه ایمپلنت دندان نیز شناخته می‌شود، یکی از بهترین روش‌ها برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته است. در این روش شما می‌توانید دندان‌های مصنوعی خود را بر پایه ایمپلنت، به استخوان فک ثابت کنید. یعنی مشکلی که برای دندان مصنوعی وجود داشته و باعث می‌شود افراد زیادی از استفاده از آن منصرف شوند، با کمک کردن اوردنچر یا پروتز بر پایه ایمپلنت برطرف می‌گردد. دندان مصنوعی با کمک چند پایه فلزی در داخل استخوان فک نصب شده و در نتیجه از این به بعد این دندان‌ها به طور کاملاً ثابت در دهان شما قرار می‌گیرند.

اوردنچر میله‌ ای

در این روش، دندان مصنوعی بر پایه یک نوار فلزی در داخل استخوان فک قرار می‌گیرد. به این معنا که تاج دندان‌ها بر روی این نوار فلزی نصب شده و سپس در داخل فک جایگذاری شوند.

اوردنچر توپی

اما در نوع دوم یعنی پروتز توپی، ابتدا باید یک بخش توپی بر روی هر یک از ایمپلنت‌هایی که در اوردنچر وجود دارد قرار گیرد. زمانی که شما این دندان مصنوعی در داخل دهان قرار می‌دهید، توپ‌ها در داخل سوکت‌های مخصوص به خود قرار گرفته و در نتیجه در داخل استخوان فک ثابت می‌شوند.

اوردنچر بر پایه ایمپلنت ثابت

یکی از بهترین انواع اوردنچر‌ دندان، اوردنچر بر پایه ثابت است. یعنی دندان‌ها با کمک پیچ، در داخل دهان شما قرار می‌گیرند و در نتیجه به صورت دائمی شما اوردنچر را در داخل دهان خواهید داشت بدون اینکه امکان جابجا کردن و حرکت آن در داخل استخوان فک وجود داشته باشد.

میزان موفقیت کاشت ایمپلنت های دندانی

مزایا اوردنچر ایمپلنت

 • با توجه به اینکه این دندان‌ها در استخوان فک ثابت می‌شوند، بنابراین مشکلاتی همانند لق خوردن دندان مصنوعی، وجود ندارد.
 • همچنین اوردنچر دندان بدون کام در داخل دهان قرار می‌گیرد بنابراین مشکلات گفتاری ناشی از دندان مصنوعی نیز برطرف خواهد شد.
 • این روش باعث می‌شود که زیبایی چهره شما مجدداً بازگردد چون دندان‌ها، حالت طبیعی به نظر می‌رسند و در نتیجه بر روی اعتماد به نفس شما تأثیر می‌گذارد.
 • نگهداری کردن از اوردنچر بسیار راحت‌تر از دندان مصنوعی است.

معایب اوردنچر دندان

 • اولین عیب اوردنچر دندان، بالا بودن هزینه آن نسبت به دندان مصنوعی است. به هر حال فرآیند ساخت و نصب کردن اوردنچر بسیار زمان‌بر و طولانی‌تر از دندان مصنوعی بوده و به همین دلیل هزینه کار افزایش پیدا می‌کند. برای نصب اوردنچر در داخل دهان، حتماً باید جراحی انجام شود. ممکن است
 • استخوان فک فرد به حدی پسری کرده باشد که امکان جراحی در آن وجود نداشته باشد.
 • همچنین اگر شما مراقبت‌های لازم را رعایت نکنید احتمال عفونت کرده زخم‌ها وجود دارد.

مقایسه اوردنچر با ایمپلنت

همانگونه که گفته شد اوردنچر بر پایه ایمپلنت است اما تفاوتی بین اوردنچر و ایمپلنت وجود دارد. در روش ایمپلنت باید هر کدام از تاج‌های دندان با یک پیچ مخصوص در داخل فک ثابت شوند اما براساس انواع اوردنچر، ممکن است دندان مصنوعی همانند ایمپلنت به استخوان فک شما ثابت و دائمی گردد و یا اینکه به صورت میله‌ای و یا توپی بر روی فک شما قرار گیرد.

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

تفاوت های اوردنچر با دندان مصنوعی

 • دندان مصنوعی دارای یک قسمت پلاستیکی به نام کام است که باعث می‌شود فرد دچار مشکلات گفتاری گردد. در صورتی که چنین چیزی در اوردنچر وجود ندارد.
 • دندان مصنوعی به مرور زمان در داخل دهان لق می‌خورد چرا که فشار وارده به استخوان فک باعث پس روی استخوان فک شده و دندان‌ها گشاد خواهد شد. بنابراین شما باید آن را عوض کنید اما اوردنچر به استخوان فک ثابت می‌شود و در نتیجه احتمال لقخوردن آن وجود نخواهد داشت.
 • هضم و جویدن غذا با اوردنچر بسیار راحت‌تر از دندان مصنوعی است.
 • هزینه اوردنچر نسبت به دندان مصنوعی بیشتر است.

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


خدمات تخصصی دکتر مهران دانشمند بهترین متخصص ایمپلنت شهرکرد :

دسته بندی : خدمات ایمپلنت خدمات بهترین ایمپلنت شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *