10 ویژگی اصلی یک دندانپزشک خوب

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان |. متخصص کاشت ایمپلنت پانچ اصفهان

چرا انتخاب یک دندانپزشک خوب مهم است؟

دندانپزشک خوب | افراد برای انجام یکی از دو فرایند زیبایی و یا درمانی به دندانپزشکی مراجعه می‌کنند. اگر قصد استفاده از خدمات زیبایی را داشته باشند، عملا ظاهر، لبخند و جذابیت چهره‌ی خود را به دندانپزشک می‌سپارند. اگر هم قصد استفاده از خدمات درمانی یک دندان‌پزشک را داشته باشند، سلامتی، ظاهر، عملکرد دندان‌ها و حتی عملکرد سیستم گوارشی خود را به دندان پزشکشان می‌سپارند. همین موضوع، نشان از اهمیت بسیار بالای انتخاب یک دندانپزشک مناسب دارد.

علاوه بر این، شما قرار است چند ساعت و یا چندین روز متفاوت را با دندانپزشک خود بگذرانید. پس بدیهی است که رفتار، برخورد و سایر ویژگی‌های فردی دندان‌پزشک شما نیز در این موضوع دخیل باشند. و در نهایت تمام این موارد، لازم به یادآوری است که شما برای انجام خدمات دندان‌پزشکی خود هزینه پرداخت می‌کنید. پس طبیعی است که به دندان دریافت خدمات با کیفیت و متاسب با هزینه‌ی پرداختی خود باشید.


همراه ما باشید با مطالب آموزنده و خواندنی از سایت دکتر مهران دانشمند بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان :


بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | ویژگی های بهترین جراح فک و صورت

خصوصیات دندانپزشک خوب

اگر به دنبال پیدا کردن دندانپزشک خوب می‌گردید، باید به دنبال چند ویژگی در چند بخش متخلف بگردید :

  1. خود دندانپزشک
  2. کارکنان مطب و یا کلینیک دندان پزشکی
  3. تجهیزات مطب یا کلینیک دندانپزشکی
  4. نظرات سایر بیماران

ما در ادامه، شما را با 10 ویژگی اصلی یک دندانپزشک خوب آشنا خواهیم کرد.

تخصص و مهارت دندانپزشک

به طور قطع، اصلی‌ترین و مهم‌ترین ویژگی یک دندانپزشک خوب، مهارت و تخصص بالای او است. این ویژگی، در بالاترین قسمت هرم ویژگی‌های یک دندان‌پزشک و دندانپزشکی قرار خواهد گرفت. چرا که حتی اگر برترین تجهیزات دندان‌پزشکی هم در اختیار یک دندان پزشک نابلد قرار بگیرد، ممکن است به شما آسیب‌های جبران ناپذیری وارد کند.

مراجعه به دندانپزشک متخصص در رشته‌ای که قصد استفاده از خدمات آن را دارید، ضامن تخصص آن دندان‌پزشک خواهد بود. برای مثال، در صورتی که قصد انجام ارتودنسی دندان‌های خود را داشته باشید، باید به یک دندانپزشک متخصص ارتودنسی (ارتودنتیست) مراجعه نمایید. در صورتی که قصد استفاده از خدمات لمینت دندان یا کامپوزیت دندان را داشته باشید، باید به یک دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی مراجعه نمایید. اگر هم قصد استفاده از خدماتی مانند ایمپلنت دندان را داشتید، بهتر است به یک متخصص ایمپلنت دندان مراجعه نمایید.

با توجه به تمام موارد گفته شده، بهتر است در زمان انتخاب دندان‌پزشک، ویژگی‌های تخصص محور و تجربه محور دندانپزشک را در اولویت خود قرار دهید تا بهترین نتیجه را از مراجعه خود دریافت کنید.

رفتار و برخورد یک دندانپزشک خوب

پس از بررسی ویژگی‌های تخصصی یک دندانپزشک خوب، نوبت به ویژگی‌های رفتاری او می‌رسد. طبیعتا هیچکس دوست ندارد تا زمان خود را در کنار یک پزشک بی حوصله و بداخلاق بگذراند! پس توجه کنید که باید در انتخاب پزشک خود، به اخلاق و رفتار او توجه کافی را داشته باشید.

داشتن گوش شنوا در زمان بیان شرح حال از سوی بیمار نیز یکی از مهمترین ویژگی‌های اخلاقی یک طبیب متشخص است. در صورتی که دندانپزشک شما حوصله شنیدن نداشته باشد، این نگرانی در شما به وجود می‌آید که مبادا درمان هم به درستی انجام نشود. علاوه بر این، دندان پزشک با شنیدن صحبت‌های بیمار به او احساس آرامش و عدم نگرانی را القا می‌کند.

تعاریف سایر بیماران و مراجعه کنندگان یک کلینیک از دندانپزشک مورد نظر شما، به تشخیص این موضوع کمک خواهد کرد. علاوه بر این، شما می‌توانید سری هم به وبسایت یا صفحه اینستاگرام کلینیک یا مطب دندانپزشکی مورد نظرتان بزنید و نظرات سایر افراد را در آن صفحات مطالعه نمایید.

ارائه نکات مراقبتی

بیان نکات و توصیه‌های مراقبتی، یکی دیگر از ویژگی‌هایی است که هر دندانپزشک خوبی باید داشته باشد. دندانپزشک باید پس از اتمام مراحل درمان بیمار، توصیه‌های مراقبتی که منجر به پیشگیری از بروز مشکلات دیگر می‌شود را به بیمار منتقل کند.

نحوه ارائه این نکات به بیمار، یکی از نمودهای خوب یا بد بودن دندانپزشک است. ارائه سراصبر، با حوصله و دقیق دندانپزشک، به شما این احساس را القا خواهد کرد که او عمیقا به سلامتی یا زیبایی دندان‌های شما اهمیت می‌دهد و این کار را صرفا برای از سر خود باز کردن انجام نمی‌دهد!

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | خصوصیات مطب دندانپزشکی خوب و مجهز

یک دندانپزشک خوب، تمیز است و مطب تمیزی دارد!

فرض کنید به یک مطب دندانپزشکی مراجعه کردید. اما در همان زمانی که در سالن انتظار منتظر نوبت خود هستید، نشانه‌هایی از عدم رعایت بهداشت دندانپزشک و یا کارکنان مجموعه را در گوشه و کنار سالن مشاهده می‌کنید. آیا همچنان منتظر رسیدن نوبت خود می‌مانید یا در همان لحظات اولیه از مطب یا کلینیک خارج می‌شوید؟!

رعایت نکات بهداشتی در هر مکانی که احتمال انتقال آلودگی در آن بالا است، حائز اهمیت بسیار زیادی است. لوازم دندانپزشکی به دلیل تماس مستقیم با افراد مختلف باید همیشه با نهایت وسواس تمیز شوند. علاوه بر این، محیط دندانپزشکی، دست‌های دندانپزشک و حتی لباس او نیز باید همیشه تمیز و عاری از هرگونه آلودگی باشند.

احترام به وقت مراجعه‌کنندگان

نشستن طولانی مدت و انتظار کشیدن برای رسیدن نوبت برای تمام ما کار آزاردهنده‌ای است. چه مطب پزشک و دندانپزشک باشد، چه آرایشگاه و چه حتی صف بنزین و ترافیک! یک دندانپزشک خوب، به خوبی می‌داند که انتظار در فضایی مانند دندانپزشکی برای بیماران آزاردهنده است. خصوصا اگر فرد احساس نگرانی، دلشوره و یا درد داشته باشد.

عدم احترام به وقت مراجعه کنندگان، در زمانی مشخص خواهد شد که شما برای دریافت یک خدمت خاص به دندانپزشکی مراجعه کردید، اما سالن انتظار، پر از جمعیت ناراحت و منتظری است که هنوز به داخل مطب راه پیدا نکردند! پس بهتر است برای آرامش خاطر خودتان هم که شده، پیش از دریافت نوبت از یک دندانپزشک از این موضوعات، اطمینان حاصل کنید.

بیمار مشتری نیست!

مراجعه کننده به مطب دندانپزشکی مشتری نیست! یک دندانپزشک خوب، هیچوقت مراجعه کننده‌ی خود را به انجام یک فرایند غیر ضروری تشویق نخواهد کرد. در شرایطی که احساس کردید پزشکتان شما را به انجام فرایندهای جانبی (خصوصا فرایندهای زیبایی که ربطی به علت مراجعه شما ندارند) تشویق می‌کند، به خوب بودن او شک کنید!

با توجه به افزایش چشمگیر هزینه‌های درمانی در حوزه‌ی دندانپزشکی در سال‌های اخیر، دندان پزشک نباید بیمار خود را وادار و حتی تشویق به انجام فرایندهای جانبی کند. توجه به وضعیت و شرایط اقتصادی بیماران، باید یکی از اصول اخلاقی دندانپزشک باشد.

احترام به کادر درمانی مجموعه

احترام به کادر درمان و نیز دستیاران یکی دیگر از موضوعاتی است که یک دندانپزشک خوب به آن توجه می‌کند. این رفتار باعث ایجاد احساس آرامش در بیمار نیز می‌شود و بیماران می‌توانند با آرامش خاطر بیشتری با دندانپزشک ارتباط برقرار کنند.

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | عوامل خطر در هنگام کاشت ایمپلنت دندان .

 یادگیری و داشتن دانش روز

هفتمین ویژگی که ما در کلینیک دندان‌پزشکی دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت اصفهان برای یک دندانپزشک خوب در نظر گرفتیم، دارا بودن دانش روز است. علم دندان‌پزشکی هر روز پیشرفت می‌کند و به نتایج جدیدی دست پیدا می‌کند.

یک دندانپزشک خوب باید مدام خود را به روز و جدیدترین تحقیقات حوزه تخصصی خود را مطالعه کند. این رفتار حرفه‌ای، علاوه بر افزایش تخصص دندان پزشک، به بیماران نیز احساس خوبی القا خواهد کرد. چرا که این روزها و با پیشرفت گسترده شبکه‌های اجتماعی، تمام افراد مرتبا از دست‌آوردهای جدید علم روز دنیا مطلع می‌شوند.

استفاده از تجهیزات به‌روز

دیگر زمان استفاده از انبرها و دریل‌های قدیمی و پر سر و صدا در مطب‌های دندانپزشکی به سر رسیده است! استفاده از تجهیزات و امکانات به روز و متناسب با فناوری‌های روز به افزایش سرعت درمان و نیز کیفیت روند درمان بسیار کمک می‌کند. این تجهیزات جدید و به روز دندانپزشکی، یکی از نشانه‌های حضور شما در یک دندانپزشکی خوب است.

دستمزد معقولانه

در نهایت، آخرین ویژگی در نظر گرفته شده برای یک دندان پزشک خوب، دارا بودن دستمزد عادلانه او است. هزینه‌های دندانپزشکی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مراجعه کنندگان و بیماران به مطب دندانپزشکی است. یک دندانپزشک با تجربه سعی می‌کند با برقراری تعادل، هزینه‌ای قابل قبول و مناسب از بیماران خود دریافت کند تا بیماران متحمل هزینه‌ای سرسام آور و غیرمنطقی نشوند.

علاوه بر این، ممکن است شما قادر به پرداخت یک‌جای هزینه‌های دندان‌پزشکی نباشید. وجود امکان پرداخت هزینه‌های دندانپزشکی به صورت اقساطی، یکی دیگر از آپشن‌های مثبت و قابل توجه یک دندان‌پزشکی خوب است.

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *