آشنایی با اباتمنت ایمپلنت

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | آشنایی با اباتمنت ایمپلنت

اباتمنت ایمپلنت  دندانی

اباتمنت ایمپلنت | در بخش دندانپزشکی یکی از روش هایی که امروزه با استفاده از آن میتوان برای دندان هایی که از دست رفته جایگزین خوب و مناسبی قرار داد، ایمپلنت می باشد. در واقع ایمپلنت وسیله ای است . که نقش یک دندان مصنوعی ثابت را در دهان ایفا می کند و به صورت تخصصی ساخته می شود. جنس ایمپلنت از تیتانیوم می باشد و به دو صورت یک تکه و دو تکه بر روی فک استخوان نصب می شود.

ایمپلنت از یک ساختار چند بخشی تشکیل شده است . که مجموعه ی این اجزا یک دندان از جنس ایمپلنت را بوجود می آورد. از اجزای ایمپلنت می توان به اباتمنت، فیکسچر و تاج و روکش مصنوعی اشاره نمود. هنگامی که بنا به دلایلی ریشه ی دندان از بین برود . با استفاده از روش ایمپلنت ، مجموعه اجزای آن بر روی فک استخوان جوش خورده می شود . و مانند ریشه ی دندان عمل می کند و پس از آن تاج مصنوعی بر روی ان قرار داده می شود.


همراه ما باشید با مطالب آموزنده و خواندنی از سایت دکتر مهران دانشمند بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان :


بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | آشنایی با اباتمنت ایمپلنت

آشنایی با اباتمنت ایمپلنت

همانطور که در مطلب بالا اشاره نمودیم ایمپلنت دارای سه جزء اصلی می باشد. که یکی از اجزای آن اباتمنت ایمپلنت می باشد. اباتمنت قطعه ای است که وظیفه ی اتصال دو جزء دیگر یعنی تاج و پایه ایمپلنت را بر عهده دارد. اباتمنت زمانی که فیکسچر همزمان با بهبود بافت استخوانی در فک در جای خود قرار گرفت . بر روی پایه ی ایمپلنت پیج می شود و سبب نگهداری تاج دندان می شود.

این قطعه در انواع مختلفی ساخته می شود متخصص ایمپلنت در اصفهان با دقت و توانایی بالای خود تمام مراحل اجرای ایمپلنت را بخوبی و درستی انجام می دهد. اباتمنت در واقع نوعی اتصال دهنده ی فیکسچر و تاج دندان می باشد . و در اندازه و ابعاد مختلف تولید و در بازار موجود می باشد.

اباتمنت ایمپلنت

این قطعه از جنس موادی که با محیط زیست سازگاری دارند از جمله آلومینا و تیتانیوم با روکش طلا ، زیرکونیا و تیتانیوم ساخته می شوند که در این بین اباتمنت از جنس زیرکونیا و آلومینا بیشترین طرفدار و کاربرد را دارد علت آن هم این است که با نصب آن دیگر هاله ی خاکستری بر روی دندان بر اثر تابش نور خورشید صورت نمی گیرد. اباتمنت ها در دو نوع سفارشی و پیش ساخته تقسیم می شوند.

در نوع اباتمنت سفارشی، یک اباتمنت خاص که مناسب با وضعیت بیمار می باشد بوسیله ی دندانپزشک در لابراتوار سفارش داده می شود که دندانپزشک آن را با استفاده از قالب فیکسچر لول توسط ایمپرشن کوپینگ می سازد. در نوع دوم که گفتیم پیش ساخته می باشد، اباتمنت های پیش ساخته به اباتمنت های استوک نیز معروف می باشند و از نظر قیمت نسبت به نوع سفارشی اباتمنت ارزانتر می باشد. اغلب در برخی موارد که اصلاحات پروتزی بوسیله ی ایمپلنت عادی و استاندارد انجام می شود، از این نوع اباتمنت استفاده می گردد.

این نوع اباتمنت ایمپلنت با استفاده از قالب های فیکسچر لول ساخته می شوند و به کارگیری و انجام آن زمان کمی را بخود اختصاص می دهد.

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | چرا ایمپلنت ناموفق اتفاق می افتد ؟

جنس اتصال ایمپلنت

در مطالب بالا به انواع جنس این قطعه اشاره نمودیم که در این قسمت بصورت جداگانه درباره ی آنها توضیح خواهیم داد تا با سازو کار ایمپلنت دندان اصفهان بیشتر آشنا شوید.

  1. اباتمنت تیتانیومی: تیتانیوم یکی از مواد پرکاربرد در صنعت دندانپزشکی و پزشکی می باشد و با توجه به خاصیت و ویژگی آلیاژ یایی که در آن وجود دارد، از قابلیت سازگاری با محیط زیست به میزان بسیار بالایی برخوردار می باشد، همین مسئله باعث شده تا این جنس، کاربرد گسترده ای در دندانپزشکی داشته باشد.
  2. اباتمنت زیرکونیایی: اباتمنت زیرکونیایی از نوع اباتمنت های جدید می باشند که اغلب در خصوص زیباساری و کامل نمودن فرآیند زیبایی بکار می روند. این نوع اتصال ایمپلنت برای بازسازی زیرکونیومی یا سرامیکی می توانند گزینه ی بسیار خوبی واقع شوند. از ویژگی دیگر استفاده از این اباتمنت زیرکونیایی می توان به جلوگیری از ایجاد سایه در قسمت پایینی و زیرین روکش ایمپلنت اشاره نمود.

مواد دیگری نظیر آلیاژهای طلا و فولاد ضد زنگ در ساخت اتصال ایمپلنت مورد استفاده قرار می گیرند.

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *