امکان کاشت ایمپلنت دندان در بارداری

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | امکان کاشت ایمپلنت دندان در بارداری

آیا زنان باردار می توانند ایمپلنت دندان انجام دهند؟

کاشت ایمپلنت دندان در بارداری | دوران بارداری مرحله بسیار حساسی است که در آن همه خانم ها تغییرات جسمی، هورمونی و در نتیجه عاطفی زیادی را تجربه می کنند که هر کوچکترین تغییری تاثیر بسیار مهمتری نسبت به وضعیت معمولی دارد. یک زن باردار هرگز نمی خواهد کاری را انجام دهد که بر جنین او تأثیر منفی بگذارد. به همین دلیل، بسیاری از آنها تعجب می کنند که آیا می توانند در دوران بارداری از درمان هایی مانند ایمپلنت دندان استفاده کنند یا حتی می توانند به دندانپزشک متخصص ایمپلنت در اصفهان مراجعه کنند.

در دندانپزشکی و پزشکی، قبل از انجام هر درمانی، خطرات و مزایای آن را می سنجیم. ما همیشه می خواهیم خطر آسیب به بیماران خود را به حداقل برسانیم، اما این در دوران بارداری اهمیت بیشتری دارد. ممکن است در دوران بارداری قبلی پرکردگی دندان دریافت کرده باشید یا شاید یکی از دوستانتان دندان عقل عفونی را در دوران بارداری کشیده باشد. چرا آن روش ها خوب هستند، اما ایمپلنت های دندانی خوب نیستند؟ تفاوت این است که روش کاشت دندان انتخابی است، که هنگام سنجش خطرات و مزایای آن، تعادل را تغییر می دهد.

یک دندان عفونی سلامت شما و کودکتان را در معرض خطر قرار می دهد: خطر تاخیر در درمان بیشتر از خطر ادامه آن است. در مورد ایمپلنت های دندانی، انتظار خطر قابل توجهی برای سلامتی ندارد، بنابراین ادامه مداخله خطر بیشتری دارد. اگر نگران ایجاد شکاف در لبخند خود هستید، می‌توانیم به شما یک ترمیم موقتی ارائه دهیم تا زمانی که منتظر جراحی ایمپلنت هستید، آن را بپوشید..


همراه ما باشید با مطالب آموزنده و خواندنی از سایت دکتر مهران دانشمند بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان :


بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | . امکان کاشت ایمپلنت دندان در بارداری

آیا ایمپلنت دندان در دوران بارداری خطرناک است؟

در وهله اول، باید تاکید کرد که قبل از انجام هر نوع درمان، توصیه می شود تا زمان تولد نوزاد صبر کنید. و فقط باید درمان های فوری و بسیار ضروری انجام شود. اگر در مورد ایمپلنت دندان صحبت کنیم، حتی واضح تر است زیرا یک درمان نسبتاً پیچیده است. فقط باید متوجه باشید که برای انجام ایمپلنت دندان باید تعداد مشخصی اشعه ایکس بگیرید، چیزی که با بارداری ناسازگار است.

به نوبه خود، بارداری تعداد زیادی تغییرات هورمونی در بدن ایجاد می کند که بر ادغام ترکیب با استخوان تأثیر می گذارد. علاوه بر این، در زنان باردار معمولاً لثه‌ها متورم می‌شوند، چیزی که هم مداخله و هم بهبودی آتی آن را پیچیده می‌کند. و مهم تر اینکه در زمان کاشت دندان مادر باردار ممکن است دچار ترس و استرس شود که تحمل چنین شرایطی برای جنین اصلاً خوب نیست.
باید مشخص شود که ماه بارداری مادر نیز بر اثربخشی و خطر یک مداخله تاثیر دارد. در سه ماهه اول جنین در حال شکل گیری است، بنابراین هیچ مداخله ای توصیه نمی شود. در عین حال، سه ماهه سوم نیز توصیه نمی شود، زیرا با انجام هر نوع درمانی می توان زایمان زودرس را القا کرد.

این باعث می‌شود که سه ماهه دوم بارداری، مفیدترین و کم خطرترین گزینه برای آن دسته از موارد اضطراری که مادر آینده به آن نیاز دارد، باقی بماند.در این مورد یک استثنا وجود دارد: اگر خانمی قبل از بارداری ایمپلنت موقت را انجام داده باشد، می تواند بدون مشکل تاج موقت را به تاج دائمی تغییر دهد، زیرا این یک مانور بسیار ساده است.

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | آشنایی با اباتمنت ایمپلنت

امکان ایمپلنت دندان در بارداری

کاشت ایمپلنت دندان در بارداری | حتی بعد از این همه هشدار در مورد ایمپلنت دندان. زنان باردار معمولاً دارای تعداد بیشتری از حفره‌ها و عفونت‌های دندانی هستند. در این نوع موارد، مراجعه بیمار به دندانپزشک برای یافتن راه حلی برای این مشکلات و در نتیجه جلوگیری از تکامل آنها مهم است. دندانپزشکی که شما را درمان می کند وضعیت شما را در نظر می گیرد و از روش ها و داروهای مناسب برای زنان باردار استفاده می کند.

با این حال، برای جلوگیری از این حوادث کوچک، جدای از معاینات فوق، بهداشت دهان و دندان و رژیم غذایی متعادل را رعایت کنید. پس آیا زنان باردار می توانند ایمپلنت دندان انجام دهند؟ به طور خلاصه می توان گفت: هم کاشت دندان و هم هر نوع مداخله غیر اورژانسی باید به زمان بعد از زایمان موکول شود. و برعکس، برای جلوگیری از عفونت و پوسیدگی، باید برای معاینه به دندانپزشک مراجعه کنید.

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *