لیفت سینوس قبل از کاشت ایمپلنت دندان

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | لیفت سینوس قبل از کاشت ایمپلنت دندان

لیفت سینوس باز و بسته قبل از کاشت ایمپلنت دندان.

ایمپلنتولوژی دندان یکی از تخصص های دندانپزشکی است که به طور مداوم پیشرفت هایی را به همراه دارد. امروزه استفاده از فناوری در این زمینه به ما این امکان را می دهد که درمان هایی را با ایمپلنت های دندانی انجام دهیم که سال ها پیش غیرقابل تصور بود.

این مورد جراحی، سینوس لیفت است که به بستر استخوانی اجازه می دهد تا برای کاشت ایمپلنت در بیمارانی که این پایه کمبود دارد آماده شود. لیفت سینوس فک بالا یک تکنیک جراحی است که در ایمپلنتولوژی دندان در بیمارانی که فاقد توده استخوانی در قوس بالایی هستند، توسط دندانپزشک متخصص ایمپلنت در اصفهان انجام می شود. اساساً آنچه مورد نیاز است افزایش میزان استخوان در دسترس است، با این هدف که ایمپلنت های دندانی را بهتر نگه دارند. به این ترتیب این تکنیک جایگزینی دندان در ناحیه خلفی فک بالا را امکان پذیر می کند.


همراه ما باشید با مطالب آموزنده و خواندنی از سایت دکتر مهران دانشمند بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان :


سینوس های ماگزیلاری

سینوس ماگزیلاری حفره‌ای است که در ناحیه فک بالا قرار گرفته و در سینوس‌های پارانازال ادغام شده است. حفره ای که سینوس ماگزیلاری را تشکیل می دهد از داخل توسط مخاط پوشیده شده است. از جمله وظایف سینوس فک بالا می توان به عملکردهای حفاظت حرارتی، رزونانس و تهویه اشاره کرد.

وجود سینوس های فک بالا، قرار دادن ایمپلنت در فک را دشوار می کند.سینوس های ماگزیلاری حفره هایی هستند که سینوس های بینی صورت را تشکیل می دهند. آنها حفره های بزرگ و شکل هرمی دارند، در هر طرف مجرای بینی، پشت دندان نیش و پرمولر قرار دارند.

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | لیفت سینوس قبل از کاشت ایمپلنت دندان

سینوس لیفت

لیفت سینوس فک بالا یک تکنیک جراحی است که در ایمپلنتولوژی انجام می شود و امکان افزایش توده استخوانی قوس بالایی را برای قرار دادن ایمپلنت های دندانی در پشت فک فراهم می کند. این یکی از تکنیک های همه کاره است و در مواردی که ارتفاع استخوان در فک کم است انتخاب می شود.

چرا به لیفت سینوس نیاز است؟

لیفت سینوس فقط در بیمارانی که کمبود استخوان دارند، انجام می شود. متأسفانه وقتی دندانی را از دست می‌دهیم، استخوانی که از آن حمایت می‌کند آتروفی می‌شود و حجمش از دست می‌رود. علاوه بر این، اندازه سینوس ماگزیلاری افزایش می‌یابد و استخوان‌های موجود در ناحیه خلفی فک بالا را کاهش می‌دهد. سینوس لیفت یک روش پیوند استخوان است که در ناحیه دندان های آسیاب بالایی انجام می شود. این به شما این امکان را می دهد که به صورت عمودی مقدار استخوانی را که بیمار برای حمایت مناسب از ایمپلنت های خود نیاز دارد، افزایش دهید.

انجام اسکن CBCT برای اینکه هم استخوانی که دیواره های سینوس ماگزیلاری را تشکیل می دهد و هم ضخامت غشاء و محلی که باید مداخله انجام شود به وضوح دیده شود بسیار مهم است. به لطف این تصویربرداری تشخیصی، موفقیت لیفت سینوس به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

بررسی ارتباط حجم سینوس ماگزیلاری و کاشت ایمپلنت

بالا بردن سینوس فک بالا یک تکنیک جراحی است که به دنبال افزایش استخوان در قوس بالایی است و در نتیجه به پایه استخوانی لازم برای ایمپلنت دندانی دست می یابد. دو نوع سینوس لیفت وجود دارد: بسته و باز.

قبل از انجام درمان، دندانپزشک مطالعه ای را انجام می دهد تا بررسی کند که استخوان فک شما چقدر است و آیا از 5 میلی متر بیشتر است یا خیر. به این ترتیب متوجه خواهید شد که آیا نیاز به لیفت سینوس باز یا بسته دارید یا خیر.

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *