ریسک انجام جراحی فک

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | ریسک انجام جراحی فک

آیا جراحی فک ، ارزش ریسک کردن دارد؟

جراحی ارتوگناتیک (OS)، یا جراحی فک، استخوان‌های فک را اصلاح می‌کند و قوس‌های دندانی را دوباره مرتب می‌کند. جراحی اصلاحی فک، فراتر از یک عمل زیبایی است. نقایص عملکردی ناشی از ناهماهنگی فک را برای افزایش کارایی جویدن، بهبود تنفس و صحبت کردن، اصلاح می کند. شرایطی که نیاز به جراحی فک دارند باید توسط یک متخصص تشخیص داده شود. قبل از انجام جراحی، باید از خطرات، مزایا و عوارض آن مطلع شوید. اگر مزایای آن بیشتر از خطرات باشد، ممکن است آن را انتخاب کنید.


همراه ما باشید با مطالب آموزنده و خواندنی از سایت دکتر مهران دانشمند بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان :


بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | . جراحی فک و صورت

شرایطی که ممکن است نیاز به جراحی فک داشته باشید:

شرایطی که نیاز به جراحی فک دارید | آیا جراحی فک ارزشش را دارد؟گاهی اوقات فک‌های بالا و پایین، با سرعت‌های متفاوتی رشد می‌کنند، که منجر به عدم تطابق فک‌ها شده و فرآیند خوردن و جویدن غذا را دشوار می‌کند.

در صورت داشتن مشکلات عملکردی، مانند مشکل در گاز گرفتن، خوردن، یا بلع (به دلیل کوچکتر بودن فک بالا یا فک پایین)، ممکن است جراحی ارتوگناتیک لازم باشد. بین 36 تا 55 درصد از بزرگسالان، برای اصلاح عدم تطابق فک ها، عمل جراحی فک، انجام می دهند. با این حال، شرایط ترجیحاً توسط جراحان دندانپزشک، نیاز به ارزیابی و تشخیص حرفه ای دارند. عوامل دیگری که نشان می دهد به جراحی فک نیاز دارید، عبارتند از:

عدم تطابق بین فک‌ها، از نظر اندازه و تراز

این می تواند باعث درد مکرر فک، سردرد و درد عضلات صورت شود. اینها می توانند مزمن شوند و اختلالات فکی گیجگاهی (TMJD) را تشدید کنند. دندانپزشک ممکن است جراحی فک را برای درمان TMJD بر اساس شدت علائم توصیه کند.

آپنه خواب

فرد مبتلا به آپنه خواب،خروپوف یا مشکلات تنفسی را تجربه می کند (وضعیتی که به عنوان آپنه انسدادی خواب شناخته می شود). طبق تحقیقات، جراحی فک اصلاحی یک درمان عالی برای آپنه انسدادی خواب است.

اپن بایت

این وضعیت زمانی است که بین دندان های بالا و پایین در حین جویدن فاصله وجود دارد و اغلب توانایی صحبت کردن و جویدن را مختل می کند. فردی که از اپن بایت شدید رنج می برد، ممکن است نیاز به جراحی اصلاحی فک داشته باشد.

جراحات

اغلب صدمات صورت باعث شکستگی و عدم تعادل فک می شود. جراحی ارتوگناتیک را می توان برای ترمیم شکستگی های فک و ناهنجاری های زیبایی خط فک، انجام داد.

عدم تقارن صورت

اصلاح عدم تقارن مادرزادی صورت با جراحی فک، یک روند رایج است.

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | جراحی فک و صورت

چرا باید جراحی فک، انجام دهید؟

هر جراحی، مزایایی دارد. در اینجا فهرستی از دلایلی وجود دارد که چرا باید جراحی فک را مد نظر قرار دهید :

  1. عملکرد: پس از جراحی فک، بیماران اغلب رضایت و مزایای عملکردی قابل توجهی را گزارش می کنند.
  2. سلامت کلی: بهبود در زیبایی شناسی صورت، رفاه روانی و سلامت کلی
  3. تراز فک: جراحی اصلاحی فک معمولا دائمی است. متخصص ارتودنسی و جراح شما از نزدیک پیشرفت شما را پس از عمل زیر نظر خواهند داشت تا اطمینان حاصل شود که دندان ها و فک شما در هنگام بهبودی در یک راستا باقی می مانند.

بیماران باید قبل از اقدام به درمان ارتوگناتیک، به طور کامل از پتانسیل عوارض جانبی آتی آگاه باشند. اگر قصد جراحی فک را دارید، متخصص ارتودنسی، بهترین فردی است که شما را راهنمایی می کند.

آینده جراحی فک چیست؟

دهه گذشته، شاهد تغییر زیادی در نحوه انجام جراحی فک، بوده است. با توجه به پیشرفت های قابل توجه، افراد بیشتر از قبل جراحی فک را انتخاب می کنند. تصویربرداری سه بعدی و برنامه ریزی جراحی درمان های ارتوگناتیک به کمک کامپیوتر، جدیدترین پیشرفت ها هستند. یک برنامه ریزی دیجیتال سه بعدی (قبل از جراحی فک) به ارزیابی و پیش آگهی درمان، کمک می کند. عمل ارتوگناتیک به کمک ربات، یکی دیگر از موارد اضافه شده اخیر به جراحی های مرسوم فک است.

جراحی فک، یکی از روش های حساس درمانی محسوب می شود که می تواند ریسک زیادی داشته باشد. جراحی فک با توجه به اینکه عمل سنگینی محسوب شده و عوارض زیادی دارد، غالباً توسط دندانپزشکان توصیه نمی شود. این درمان باید با توجه به روش های دیگر و فقط زمانی که راه دیگری وجود نداشته باشد، انجام شود.

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *