درمان همزمان ایمپلنت و ارتودنسی !

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | درمان همزمان ایمپلنت و ارتودنسی !

آیا می توان ایمپلنت و ارتودنسی را با هم انجام داد؟

درمان ارتودنسی بیماران بدون دندان مشکل است، به‌خصوص اگر تعداد قابل‌ توجهی از دندان‌ها، ازدست‌رفته باشد. با ازدست‌دادن دندان، دندان‌های مجاور یا مقابل، معمولاً جابه‌جا شده یا بیش از حد بیرون می‌آیند و فضاهایی را که برای جایگزینی دندان‌های ازدست‌رفته مناسب نیستند، باقی می‌گذارند. اصلاح ارتودنسی، به پروتز دندان‌های از دست‌ رفته، عملکرد، بهداشت و زیبایی کمک می‌کند. ارتودنتیست‌ها برای ایجاد لنگر برای اصلاح مال‌اکلوژن، به دندان‌ها تکیه می‌کنند.


همراه ما باشید با مطالب آموزنده و خواندنی از سایت دکتر مهران دانشمند بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان :


بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | درمان همزمان ایمپلنت و ارتودنسی !

آیا می توان درمان ارتودنسی و ایمپلنت را با هم انجام داد ؟

ایمپلنت‌های دندانی برای جایگزینی دندان‌هایی که به دلیل آسیب یا پوسیدگی ازدست‌رفته‌اند، طراحی شده‌اند. ایمپلنت‌ها از یک‌پایه تیتانیومی تشکیل شده‌اند که دندانپزشک آن را برای جایگزینی دندان ازدست‌رفته در فک، قرار می‌دهد و سپس یک تاج مصنوعی (قسمت قابل‌مشاهده دندان) که مانند یک‌دندان معمولی عمل می‌کند، می‌چسباند.

در واقع، ایمپلنت‌های دندانی نیز مانند دندان‌های معمولی به نظر می‌رسند. باگذشت زمان، ممکن است فراموش کنید که این یک قطعه خارجی است و ازآنجایی‌که ایمپلنت‌های دندانی به‌خوبی با بقیه دندان‌های شما ترکیب می‌شوند (و می‌توان آنها را متناسب با سایر دندان‌ها رنگ‌بندی کرد)، هیچ‌کس نمی‌تواند بگوید که شما ایمپلنت دارید. ایمپلنت‌های دندانی مزایای مختلفی دارند، از جمله :

  1. ظاهر بهبودیافته
  2. گفتار بهبودیافته
  3. راحتی بهبودیافته
  4. غذاخوردن راحت‌تر
  5. بهبود عزت‌نفس
  6. بهبود سلامت دهان و دندان
  7. ماندگاری

هر زمان که کاشت ایمپلنت اتفاق می‌افتد، احتمالاً در یک محیط سرپایی انجام می‌شود. این عمل توسط دندانپزشک، پریودنتیست یا جراح دهان انجام شده و معمولاً چند ساعت طول می‌کشد. بیشتر اوقات بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. یک متخصص دندانپزشک، دستورالعمل‌های خاصی را در مورد نحوه آماده‌شدن برای این عمل و مراقبت از دندان‌ها پس از آن برای جلوگیری از هر گونه عوارض احتمالی، به شما می‌دهد.

درمان ارتودنسی بعد از ایمپلنت دندان

اگر ایمپلنت شما در موقعیت مناسب قرار نداشته باشد، پس از اینکه بقیه دندان‌های شما در یک راستا قرار گرفتند، ظاهری نامناسب پیدا می‌کند. در این صورت باید تصمیم گرفت؛ شما می‌توانید انتخاب کنید که لبخندی کمتر از ایده ال داشته باشید، یا ایمپلنت را بردارید، درمان ارتودنسی را دریافت کنید و پس از برداشتن بریس ها، ایمپلنت را جایگزین کنید.

ایمپلنت برای کمک به درمان ارتودنسی

ایمپلنت‌ها به دلیل ماندگاری بالایی که دارند می‌توانند برای تسریع یا بهبود اثربخشی درمان ارتودنسی، با عمل به‌عنوان لنگر وسایل ارتودنسی، مورداستفاده قرار گیرند. دستگاه‌های مینی اسکرو یا TAD، لنگرهای تیتانیومی کوچکی هستند که برای کمک به حرکت سریع‌تر و کارآمدتر دندان، استفاده می‌شوند. مینی اسکرو به‌صورت کم‌عمق در قسمت بیرونی فک و در بین دندان‌های شما قرار می‌گیرد.

مینی اسکرو ها می‌تواند به حرکت دندان‌هایی که به‌خوبی حرکت نمی‌کنند یا باید در مسیری دشوار حرکت داده شوند، کمک کند. همان‌طور که از نام آن پیداست، آنها موقتی هستند و معمولاً در طول چندین ماه درمان، در جای خود باقی‌مانده و سپس برداشته می‌شوند. عملکرد آنها ایجاد یک نقطه ثابت است که دندان‌های دیگر بتوانند در اطراف آن حرکت کنند.

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *