ویژگی‌ مسواک مخصوص ایمپلنت دندان را بشناسید :

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | ویژگی‌ مسواک مخصوص ایمپلنت دندان را بشناسید :

مسواک مخصوص ایمپلنت چه کاربردی دارد؟

مسواک مخصوص ایمپلنت | ایمپلنت دندان شما نیاز به توجه ویژه‌ای دارد. به همین منظور، رعایت بهداشت دهان و دندان با کمک ابزارهای در دسترس شما، حائز اهمیت بسیار زیادی است. یکی از این ابزارها مسواک مخصوص ایمپلنت دندان است. این راهنما در صورتی برای شما مناسب است که:

قصد مراقبت از ایمپلنت دندان خود را دارید.
دوست دارید عمر ایمپلنت‌های خود را افزایش دهید.

می‌خواهید تمام مراحل درست را برای تمیز نگه داشتن ایمپلنت‌های دهان و دندان خود انجام ‌دهید تا از ایجاد هرگونه مشکل بعدی جلوگیری کنید.

همراه ما باشید با مطالب آموزنده و خواندنی از سایت دکتر مهران دانشمند بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان :

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | ویژگی‌ مسواک مخصوص ایمپلنت دندان را بشناسید :

مسواک مخصوص ایمپلنت دندان چیست؟

مسواک مخصوص ایمپلنت دندان نوع مخصوصی از مسواک است که با هدف تمیز کردن ایمپلنت‌های دندان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مسواک بدون ایجاد احساس درد، خونریزی یا التهاب در ناحیه دندان ایمپلنت شده، به پاک کردن پلاک‌های دندان کمک می‌کند.

مسواک‌های ایمپلنت معمولا ظاهر مخصوص و برس نرمی دارند. به همین دلیل، یک راه دسترسی به فاصله‌ی بین دندان‌ها ایجاد می‌کنند و از به وجود آمدن هرگونه خط و خش روی ایمپلنت نیز جلوگیری می‌کنند. در صورتی که قصد استفاده از هر یک از انواع مسواک مخصوص ایمپلنت دندان را داشتید، بهتر است به وجود چند ویژگی در آن مسواک توجه کنید :

  1. موها (برس) مسواک باید نرم باشد.
  2. باید بتوانید با کمک این مسواک، فضای بین دندان‌های خود را نیز تمیز کنید.
  3. مسواک باید دسترسی خوبی به پشت دندان ایجاد کند.

انواع مسواک مخصوص ایمپلنت

مسواک های مخصوص ایمپلنت دندان صرفا با هدف استفاده برای افرادی که دندان خود را ایمپلنت کردند طراحی نشدند و هر کسی قادر به استفاده از آن‌ها خواهد بود. اما شاید فرم خاص و دسترسی پذیری ویژه‌‌ای که این مسواک‌ها به نقاط بین دندانی دارند، آن‌ها را برای افرادی که دندان‌های خود را ایمپلنت کردند مناسب‌تر کند. به طور کلی، سه نوع مسواک مخصوص ایمپلنت در بازار وجود دارد :

  • مسواک‌هایی با گردنه کج
  • مسواک‌هایی با سری باریک
  • مسواک‌هایی با فرچه و سری گرد

مسواک مخصوص ایمپلنت

این مسواک طراحی بسیار هوشمندانه‌ای دارد و برای تمیز کردن دندان‌های ایمپلنت شده شما کاربرد دارد. تراکم موهای این مسواک بسیار بالاست و در عین حال، نرمی مسواک از آسیب دیدن ایمپلنت جلوگیری می‌کند. ابعاد این مسواک در مقایسه با مسواک‌های معمولی بسیار کوچک تر است. حتی تار موهای این مسواک نیز ظریف‌تر از مسواک‌های معمولی است.

شما می‌توانید با استفاده از این مسواک، تمام نواحی ایمپلنت دندان خود را از جرم‌ها و پلاک‌های دندانی پاک کنید.

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | مسواک مخصوص ایمپلنت

مسواک‌های بین دندانی Interdental Brush

اینتردنتال براش یا مسواک بین دندانی، نوع مخصوصی از مسواک است که برای تمیز کردن فضاهای بین دندان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مسواک‌ها یک سری بسیار کوچک و باریک دارند که با ایجاد دسترسی به فضای بین دو دندان، منجر به پاکسازی پلاک‌های بین آن‌ها می‌شود. موها و الیاف برس این مسواک هم مانند مسواک نوع قبلی بسیار نرم و پرتکرام است.

توجه داشته باشید که این مسواک، به هیچ عنوان نمی‌تواند جایگزین مسواک معمولی باشد و تنها برای استفاده در کنار یک مسواک معمولی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در نهایت، استفاده از این مسواک به رعایت بیشتر و بهتر پاکیزگی دندان‌ها کمک خواهد کرد.

مسواک با سری گرد

یکی دیگر از مسواک‌های مناسب برای ایمپلنت دندان، مسواک‌هایی هستند که سری گرد دارند. این مسواک با طراحی خاص و ویژه‌ی خود، برای تمیز کردن ملایم و در عین حال کامل دندان‌ها طراحی شده است.

دستیابی به ناحیه‌ی زیر ایمپلنت دندان دشوار است و اگر این مناطق به درستی تمیز نشوند، می‌توانند منجر به مشکلات جدی دندان شوند. به همین دلیل، سر این مسواک مخصوص بایستی کاملا انعطاف پذیر طراحی باشد. یکی از بهترین ویژگی‌های این مسواک این است که می‌توان آن را به هر زاویه‌ای خم کرد تا اطمینان حاصل شود که دسترسی به نقاط «سخت» برای شما ساده است.

مسواک ایمپلنت به شما کمک می‌کند تا دندان‌های خود را با دقت و کیفیت بالاتری تمیز کنید. این مسواک با ایجاد دسترسی به نواحی بین دندان و یا پشت دندان، به از بین بردن پلاک‌های دندانی کمک می‌کند. در نهایت، حفظ رعایت بهداشت دهان و دندان‌های شما نیز منجر به افزایش طول عمر ایمپلنت خواهد شد.

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *