چرا جراحی بینی موجب تغییر چهره می‌شود؟

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | تغییرات چهره بعد از عمل بینی

تغییرات چهره بعد از عمل بینی ممکن است؟

شاید در بین اطرافیان، افرادی را دیده باشید که با وجود عدم علاقه به شکل بینی خود، برای جراحی پلاستیک بینی اقدام نمی‌کنند. اغلب اوقات، تردید در مورد روش‌های جراحی بینی می‌تواند ناشی از ترس از اینکه بیماران بعد از آن «شبیه خودشان به نظر نرسند» باشد. در این مقاله ضمن پاسخ به این سوال که « آیا بعد از جراحی زیبایی بینی حالت چهره تغییر می کند؟» به این موضوع می‌پردازیم که تغییرات چهره بعد از عمل بینی ممکن است ناشی از چه مواردی باشند.

در گذشته خوابیدن با یک بینی و بیدار شدن با بینی دیگری که مطابق ایده‌آل‌ فرد باشد، یک رویا بود، اما امروزه به یک چالش تبدیل شده است! بسیاری از افراد ریسک تغییرات چهره بعد از عمل بینی را نمی‌پذیرند و احتمال زشت شدن بعد از عمل بینی را کم نمی‌دانند.


همراه ما باشید با مطالب آموزنده و خواندنی از سایت دکتر مهران دانشمند بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان :


بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | . چرا جراحی بینی موجب تغییر چهره می‌شود؟

جراحی بینی چه چیزی را تغییر خواهد داد؟

اگرچه که اکثریت قریب به اتفاق بیماران به دلایل صرفاً زیبایی به‌دنبال جراحی پلاستیک بینی هستند، این نوع از جراحی بر جنبه‌های زیبایی و عملکردی بینی تمرکز دارد. از آن‌جایی‌که ناراضی بودن از شکل بینی، به معنی ناراضی بودن از سایر ویژگی‌ها مانند چشم‌ها، گونه‌ها و لب‌ها نیست، این گونه به نظر می‌رسد که برخی افراد نگران هستند که پس از عمل جراحی، با ظاهری کاملاً متفاوت رو‌به‌رو شوند.

به‌نوعی می‌توان این فرض را ایجاد کرد که در طی این عمل، فقط بینی نیست که تحت تأثیر جراحی قرار می‌گیرد و تغییر چهره بعد از عمل بینی باید قبل از اقدام برای جراحی به‌طور کامل مورد بررسی قرار گیرد. اما در ادامه باید به این سوال پاسخ دهیم که آیا تغییرات صورت بعد از عمل بینی امکان‌پذیر است؟

در واقع، جراحی زیبایی بینی منحصراً روی ساختار بینی (داخلی یا خارجی) انجام می‌شود، مگر اینکه بیمار و جراح پلاستیک صورت با اعمال جراحی‌های اضافی صورت مانند بزرگ کردن چانه یا لیفت صورت موافقت کرده باشند. عمل جراحی بینی شکل، برجستگی، ظاهر، اندازه یا ترکیبی از این عناصر را برای دستیابی به نتیجه‌ی مطلوب تغییر می‌دهد اما چشم‌ها، لب‌ها، گونه‌ها و چانه از نظر ساختاری یکسان خواهند ماند.

چرا جراحی بینی موجب تغییر چهره می‌شود؟

همانطور که گفته شد، بسیاری از بیماران تعجب می‌کنند که چرا تغییر در بینی می‌تواند تأثیر چشمگیری بر ویژگی‌های صورت و حتی زیبایی کلی آن داشته باشد. از آن‌جایی‌که بینی در مرکز صورت انسان قرار گرفته است تنها ساختاری است که از گونه‌ها، پیشانی و فک به سمت جلو امتداد می‌یابد و این امر موجب می‌شود که ابعادی جدید به آن اضافه نماید. از نیم‌رخ نیز بینی می‌تواند شکل و ساختار ایجاد نماید و نحوه‌ی تناسب بقیه‌ی اجزای صورت را با هم تنظیم کند.

با توجه به این موقعیت مهم، بینی می‌تواند هارمونی صورت هر فردی را ایجاد یا از بین ببرد. با بینی بیش از حد بزرگ یا کوچک یا بیش از حد کج یا صاف، کل صورت تغییر می‌کند. تغییر دادن بینی از طریق جراحی معمولاً به سایر ویژگی‌های صورت کمک می‌کند تا اکنون که تعادل و هماهنگی صورت برقرار شده است، مورد توجه قرار گیرند.

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | علت ورم بعد از تزریق مزوژل

سوالات متداول تغییرات چهره بعد از عمل بینی

آیا برنامه تغییر چهره بعد از عمل بینی قابل اعتماد است؟
خیر، برای بررسی تغییر چهره بعد از عمل بینی حتماً باید با پزشک متخصص مشورت کنید. به‌طور کلی ۱۲ تا ۱۴ ماه طول می‌کشد تا بینی شکل واقعی خود را نمایش دهد.

آیا زشت شدن بعد از عمل بینی ممکن است اتفاق بیفتد؟
پاسخ به این سوال بستگی به این دارد که هدف شما از طرح این سوال چیست؟ اگر منظور این است که پس از جراحی بینی، نتیجه بسیار متفاوت باشد، باید بگوییم بله این امکان وجود دارد. به همین دلیل است که تخصص و تجربه بسیار اهمیت می‌یابد و توصیه ما این است که در انتخاب پزشک بسیار دقت کنید.

اگر منظور شما این است که آیا تغییرات چهره بعد از عمل بینی موجب زشت شدن می‌شود؟ باید این‌گونه بگوییم که تغییرات پس از عمل ممکن است اتفاق بیفتد اما برای آن‌ها معمولاً راه چاره وجود دارد. ضمن این‌که در اکثر مواقع پس از گذشت یک سال تورم حاصل از عمل برطرف می‌شود و تغییرات چهره بهبود می‌یابد.

آیا تاثیر عمل بینی بر چشم‌ها دائمی است؟
به‌طور کلی تا یک سال تاثیر عمل بینی بر صورت به‌طور کامل مشخص نیست زیرا تورم پس از جراحی هم‌چنان بهبود نیافته است. معمولاً پس از گذشت ۱۴ ماه، تاثیر قطعی خواهد بود. به‌عبارتی تاثیر عمل بینی بر چشم‌ها به‌شکل نمایان بیشتر چشم‌ها بروز می‌نماید و دائمی خواهد بود.

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *