چرا پیچ های ایمپلنت دندان شل می شوند؟

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | چرا پیچ های ایمپلنت دندان شل می شوند؟

اگر پیچ ایمپلنت را شل کرده اید چه باید کرد؟

برخی موقعیت های زندگی، به ویژه مربوط به مسائل بهداشتی و مراقبت از دندان، می تواند ما را مجبور به کاشت ایمپلنت دندان کند. بنابراین، اگر به این حد رسیده اید که مجبور به کاشت ایمپلنت شده اید، باید بیشتر مراقب آنها باشید. از آنجایی که اگر با آنها به دقت رفتار نکنید، عواقب خاصی ممکن است برای شما اتفاق بیفتد، به همین دلیل و برای اینکه آماده باشید، امروز در مورد علت شل شدن پیچ های ایمپلنت دندان صحبت خواهیم کرد.

کاشت دندان ایمپلنت در اصفهان یک نوع درمان بسیار رایج است و موفقیت آن کاملاً تضمین شده است. به لطف ایمپلنت های دندانی، بیمار می تواند دندان های خود را بازیابی کند و دوباره لبخند زیبایی داشته باشد. با این حال، مانند هر نوع درمان، برخی از عوارض ممکن است ایجاد شود که نیاز به بررسی توسط متخصص دارد. در صورت مشاهده مقداری تحرک در تاج و یا هر قسمت از ایمپلنت، توصیه می کنیم که برای ارزیابی و بررسی های لازم به دندانپزشک متخصص ایمپلنت در اصفهان مراجعه کنید تا مشکل مشخص شود.


همراه ما باشید با مطالب آموزنده و خواندنی از سایت دکتر مهران دانشمند بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان :


بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | چرا پیچ های ایمپلنت دندان شل می شوند؟

دلایل شل شدن پیچ ها در ایمپلنت های دندانی

انواع مختلفی از ایمپلنت های دندانی وجود دارد و این موارد به وضعیت دندان و سطحی که بیمار در آن موقعیت است بستگی دارد. با این حال، رایج ترین آنها مواردی هستند که به طور دائم قرار می گیرند. که به وسیله پیچ به ریشه استخوانی دندان های مورد نظر متصل می شوند.

اکثر افرادی که ایمپلنت های دندان دائمی در دهان خود دارند، معمولاً با آنها مشکل ندارند. با این حال، شرایط خاصی وجود دارد که می تواند باعث حرکت یا شل شدن پیچ های ایمپلنت دندان شود. اگر می خواهید از این اتفاق جلوگیری کنید، باید شایع ترین دلایل شل شدن پیچ های ایمپلنت دندان را بدانید. به این ترتیب، برای لحظه ای که باید از چنین موقعیتی عبور کنید، کاملاً آماده خواهید شد.

  • ایمپلنت بی کیفیت بود .

در برخی موارد، دلایل شل شدن ایمپلنت های دندانی این است که خود ایمپلنت کیفیت پایینی داشت. از تاج ایمپلنت گرفته تا پیچ مورد نظر. این دلیل به این معنی است که مدت کوتاهی پس از قرار دادن آن، شروع به حرکت می کند.

  • اضافه بار اکلوزال

اضافه بار اکلوزال به نیروی وارد شده به ایمپلنت اشاره دارد. دندانپزشک باید از تنظیم صحیح ایمپلنت بدون نیروی بیش از حد مراقبت کند تا از شل شدن یا حتی شکستن پیچ جلوگیری کند.

شما از مسواک برقی استفاده می کنید .

هنگامی که ایمپلنت دندانی را انجام دادید، باید هنگام تمیز کردن دندان‌های خود بسیار مراقب باشید. اول از همه، استفاده از مسواک برقی را فراموش کنید. از آنجایی که به دلیل لرزش آنها، پیچ می تواند شروع به شل شدن کند و به زودی متوجه حرکت ایمپلنت خواهید شد.

  • شما از دندان قروچه رنج می برید .

اگر فردی هستید که از دندان قروچه رنج می‌برید، باید در کاشت ایمپلنت دندان دقت ویژه‌ای داشته باشید. این وضعیت که باعث می شود دندان های شما به طور غیر ارادی با یکدیگر برخورد کنند، حرکاتی ایجاد می کند که باعث شل شدن پیچ های ایمپلنت می شود.

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | مراقبت های اصولی قبل و بعد از ایمپلنت فوری

  • شما مراقبت های لازم را انجام نمی دهید .

در نهایت، وقتی می‌پرسید چرا پیچ ‌های ایمپلنت دندان شل می‌شوند، باید عادات خود را ارزیابی کنید. خوب، با عدم مراقبت های لازم، باعث شل شدن محسوس ایمپلنت می شوید. این می تواند ناشی از حرکات ناگهانی هنگام مسواک زدن، نوشیدن نوشیدنی های خیلی سرد یا خیلی گرم، بد نخ دندان کشیدن ایمپلنت و … باشد.

  • رد ایمپلنت

ایمپلنت ها از تیتانیوم ساخته شده اند، ماده ای که برای جلوگیری از عوارض با بدن انسان سازگاری زیستی دارد. با این حال، ممکن است اتفاق بیفتد که بیمار به دلیل بهبود نادرست زخم، ایمپلنت را توسط بدن رد کند. این می تواند باعث التهاب لثه، درد و ناراحتی عمومی شود و راه حل آن برداشتن ایمپلنت و تلاش برای قرار دادن مجدد آن در آینده است.

  • عمل بد دندانپزشک

دلیل دیگر از دست متخصصی است که کاشت ایمپلنت را انجام می دهد. گاهی اوقات ممکن است دندانپزشک فشار زیادی به ایمپلنت وارد کند یا آن را به اندازه کافی سفت نکند، که باعث باز شدن پیچی می شود که کل ایمپلنت دندان را نگه می دارد.

اگر به طور ناخواسته این مشکل برای شما پیش آمده می توانید با مراجعه به متخصص ایمپلنت اصفهان که در زمینه کاشت ایمپلنت دارای تخصص و تجربه کافی است، درمان خود را این بار اصولی تر انجام دهید.

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *