ایمپلنت زیگوماتیک چه زمانی استفاده می شود ؟

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت زیگوماتیک چه زمانی استفاده می شود ؟

ایمپلنت های زیگوماتیک چیست و چه زمانی از آنها استفاده می شود ؟

ایمپلنت زیگوماتیک | اگر دندان از دست داده اید و به فکر بازیابی لبخند خود هستید، ایمپلنت زیگوماتیک می تواند جایگزینی برای شما باشد. این نوع درمان زمانی گزینه ای مناسب است که مدت زیادی از، از دست دادن دندان گذشته باشد و ضخامت استخوان ها دیگر برای نگه داشتن پیچ یا پروتز به روش معمول کافی نباشد.

توانبخشی دهان با ایمپلنت یکی از بهترین گزینه ها برای بازیابی زیبایی و عملکردهای از دست رفته دهان است. این درمان شامل قرار دادن پیچ در ضخامت استخوان فک شما است تا به عنوان ریشه دندان عمل کند. سپس پروتز به این پیچ متصل می شود. با ایمپلنت دندان اصفهان به مزایای زیادی برای دهان خود دست خواهید یافت که بار دیگر ظاهری زیبا و توانایی غذا خوردن و صحبت کردن را مانند قبل خواهد داشت.

اما با گذشت زمان برجستگی های فک جذب شده و استخوان کافی برای نگه داشتن پیچ ها وجود ندارد. در این موارد، ایمپلنت زیگوماتیک جایگزینی برای درمان معمولی است. بنابراین، علیرغم داشتن بافت استخوانی کم، می توانید به لبخند جذاب و کاربردی مورد نظر خود دست یابید.

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | . ایمپلنت زیگوماتیک چه زمانی استفاده می شود ؟


همراه ما باشید با مطالب آموزنده و خواندنی از سایت دکتر مهران دانشمند بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان :


ایمپلنت زیگوماتیک

ایمپلنت زیگوماتیک امروزه یکی از کارآمدترین راه حل هاست تا افراد مبتلا به آتروفی شدید فک بالا بتوانند از درمان دندان های ثابت لذت ببرند. این یک تکنیک پیشرفته ایمپلنتولوژی است که با پروتکل مناسب نتایج عالی ارائه می دهد.

ایمپلنت‌های زیگوماتیک مانند ایمپلنت‌های معمولی عمل می‌کنند و به‌ عنوان تکیه ‌گاهی در استخوان عمل می‌کنند که پروتز جایگزین دندان‌های از دست رفته را نگه می‌دارد. تفاوت آن با درمان های معمول این است که در این حالت، پیچ به جای اینکه در برجستگی های فک شما قرار گیرد، در استخوان زیگوماتیک شما قرار می گیرد. استفاده از آن محدود به برخی موارد خاص است که در آن ضخامت استخوان فک بالا برای انجام یک درمان سنتی کافی نیست.

ایمپلنت های زیگوماتیک به صورت مورب روی استخوان مالار قرار می گیرند که قوس استخوانی است که، استخوان گونه های شما را تشکیل می دهد. به دلیل فاصله بیشتر بین دندان ها و ساختار استخوانی که ایمپلنت در آن قرار می گیرد، پیچ های استفاده شده از پیچ های معمولی بلندتر هستند. اندازه آنها بین 30 تا 55 میلی متر است، در حالی که نمونه های سنتی معمولاً از 10 میلی متر تجاوز نمی کنند.

مزیتی که این استخوان‌ها دارند این است که جذب نمی‌شوند و در نتیجه انکراژ کافی را تضمین می‌کنند. داشتن این نوع تکیه گاه استخوانی به شما این امکان را می دهد که از پروتز ثابت و پایدار استفاده کنید و با آن لبخند خود را بازیابی کنید.

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت زیگوماتیک چه زمانی استفاده می شود ؟

چه زمانی از ایمپلنت زیگوماتیک استفاده می شود؟

اگر دندان‌های خود را از دست داده باشید و ساختار استخوانی مناسبی برای پشتیبانی از اتصالات معمولی ندارید، ایمپلنت‌های زیگوماتیک مفید هستند. اگر دندان هایتان را از دست دادید و بلافاصله آنها را جایگزین نکردید، احتمالاً استخوان دندان شما جذب شده است. این به این دلیل است که بدون ریشه، فک شما از دریافت محرک ها و نیروهای جویدن متوقف شده است. سپس، قد خود را از دست می دهد.

کیفیت استخوان شما همچنین می تواند مانعی برای قرار دادن ایمپلنت معمولی باشد. علاوه بر این، سن، جنسیت، آسیب به صورت یا ابتلا به بیماری های استخوانی، می تواند در درمان های سنتی مشکلاتی ایجاد کند. اما ناامید نباشید. در این مواقع می‌توانیم به دنبال گزینه‌های دیگری باشیم تا از لبخندی که می‌خواهی بی بهره نمانی.

ایمپلنت های زیگوماتیک یکی از این جایگزین ها هستند که به شما این امکان را می دهند که یک پیچ را در محل دیگری قرار دهید و در نتیجه یک پروتز محکم در دهان خود داشته باشید. این استخوان سطح مناسبی را برای دستیابی به یکپارچگی استخوانی اتصالات و در نتیجه دستیابی به ثباتی که به دنبال آن هستیم ارائه می دهد.

درست است که این نوع مداخله بسیار پیچیده تر و تهاجمی تر از جراحی ایمپلنت معمولی است. برای تعیین اینکه آیا این بهترین گزینه برای مورد شما است یا خیر، ما همه گزینه های ممکن را به طور عمیق مطالعه می کنیم و راحت ترین گزینه را انتخاب می کنیم.

به طور کلی، زمانی که دیگر گزینه‌های ساده‌تر قابل اجرا نیستند، به این نوع روش‌ها متوسل می‌شویم. به عنوان مثال، در صورتی که نیاز به بازتوانی کل قوس بالای شما پس از چندین سال بدون دندان ماندن داشته باشیم و از دست دادن استخوان بسیار زیاد باشد، ممکن است کاشت ایمپلنت زیگوماتیک را در نظر بگیریم.

دسته بندی : مطالب آموزشی بهترین ایمپلنت اصفهان و شهرکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *