جراحی جنیوپلاستی

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | جراحی جنیوپلاستی | بهترین ایمپلنت شهرکرد

معرفی جراحی جنیوپلاستی

عمل جنیوپلاستی یا ژنیوپلاستی نوعی جراحی زیبایی است که شامل تغییر مکان یا تغییر شکل چانه برای بهبود هماهنگی صورت است. در این مطلب سایت دکتر مهران دانشمند بهترین ایمپلنت شهرکرد قصد بررسی جراحی جنیوپلاستی را داریم.

عمل جنیوپلاستی نوعی جراحی است که روی چانه انجام می شود. عمل جنیوپلاستی غالباً یک جراحی زیبایی است ، به این معنی که افراد انتخاب می کنند که این عمل را برای بهبود ظاهر خود انجام دهند و نه به دلیل مشکل پزشکی. به همین دلیل ، اغلب تحت پوشش بیمه نیست.

روش های مختلف جراحی جنیوپلاستی

 • پیشرفت یا حرکت چانه به جلو
 • فشار دادن ، یا حرکت چانه به عقب
 • کنار هم قرار دادن ، که می تواند به چانه های نامتقارن کمک کند
 • تغییرات عمودی ، مانند بلند یا کوتاه شدن چانه

عمل جنیوپلاستی دو نوع اصلی دارد: جنیوپلاستی اسلایدینگ و ایمپلنت های چانه

ایمپلنت های چانه

از کاشت چانه می توان برای تغییر شکل ، بزرگ کردن یا جلو انداختن ظاهر چانه استفاده کرد. این نوع عمل جنیو پلاستی می تواند از طریق جراحی یا تزریق محقق شود. افزایش چانه جراحی شامل کاشت یک ماده پلاستیکی در چانه و چسباندن آن به استخوان است. ایمپلنت های آلوپلاستیک (آنهایی که از مواد مصنوعی ساخته می شوند) رایج ترین هستند. افزایش چانه غیر جراحی شامل استفاده از سوزن برای تزریق مواد پرکننده(فیلر) ، مانند چربی بدن ، برای افزایش ظاهر چانه است.

عمل جنیوپلاستی اسلایدینگ

در یک عمل جنوپلاستی اسلایدینگ یا متحرک ، یک جراح با استفاده از اره استخوان چانه را از بقیه فک بریده و برای اصلاح کمبود چانه حرکت می دهد. به این عمل جنیوپلاستی استخوانی نیز گفته می شود. این نوع عمل جنیوپلاستی برای افرادی که رتروژنیای شدید دارند یا افرادی که چانه آنها نسبت به بقیه صورت خیلی عقب است توصیه می شود.

مراحل عمل جنیوپلاستی اسلایدینگ

 1. این روش می تواند در بیمارستان یا اتاق عمل مطب انجام شود. بیشتر آنها بیهوشی عمومی برای عمل انجام می دهند.
 2. برای شروع عمل جنیوپلاستی، جراح لب پایین شما را پایین می آورد و لثه لب پایین را در زیر دندان های پایین برش می دهد. سپس بافت نرم از استخوان چانه جدا می شود. جراح شما با استفاده از اره یک خط عمودی کوچک در چانه را به عنوان مرجع برش می دهد. این تضمین می کند که استخوان به سمت راست یا عقب حرکت می کند.
 3. سپس پزشک یک برش افقی در امتداد استخوان چانه ایجاد می کند. اگر چانه خود را به عقب برمی دارید یا کوچکتر می کنید. پزشک همچنین یک بخش استخوان را برش می دهد. سپس آنها استخوان را به جلو یا عقب بلغزانند و پیچ ها و احتمالاً یک صفحه فلزی را برای اطمینان از ثابت ماندن آن متصل می کنند.
 4. در ادامه عمل جنیوپلاستی برای بلندتر شدن چانه ، آنها دوباره استخوان را با فاصله ای بین بقیه فک و چانه متصل می کنند. استخوان به مرور زمان رشد کرده و این خلا را پر خواهد کرد.
 5. برای کوتاه شدن چانه ، آنها یک بخش استخوان را برداشته و چانه شما را دوباره به بقیه فک متصل می کنند.
 6. اگر چانه خود را به جلو حرکت می‌دهید، جراحپ ممکن است یک “گام” یا فاصله در استخوان ایجاد کند. فاصله ها به دلیل کمبود موی صورت در زنان بسیار بیشتر از مردان دیده می شود. اگر فاصله ای داشته باشید. جراح می تواند مقداری از استخوان را به پایین تراشیده تا از نشان دادن آن جلوگیری کند.
 7. سپس برش بخیه زده می شود سپس پزشک شما نوار فشرده سازی را در قسمت بیرونی دهان و چانه شما قرار می دهد تا اطمینان حاصل شود که ناحیه در هنگام بهبود زودهنگام محافظت می شود.

مراقبت پس از جنیوپلاستی اسلایدینگ

 • بعد از جراحی ، جراح به شما دستور می دهد که به مدت دو روز آنتی بیوتیک خوراکی مصرف کنید. بخیه های دهانی قابل جذب هستند. بنابراین برای برداشتن آنها مجبور نیستید به بیمارستان برگردید.
 • به محض احساس آمادگی ممکن است شروع به مصرف غذا به صورت عادی کنید. رژیم غذایی مایع یا غذای نرم توصیه می شود. بعد از هر وعده غذایی باید دهان خود را با آب یا شستشوی خوراکی ضد عفونی کننده بشویید.
 • بعد از سه تا پنج روز می توانید ضایعات زخم و نوار فشرده را برداشته و به برنامه روزانه خود برگردید. ۱۰ روز اول بعد از جراحی ورزش نکنید. شش تا هشت هفته در ورزش های تماسی شرکت نکنید.
 • ممکن است تورم ، قرمزی یا کبودی مشاهده کنید که باید پس از چند روز برطرف شود.

موارد نیاط مراجعه فوری به پزشک:

 • تب 38˚C درجه یا بالاتر
 • کبودی ، قرمزی یا تورم که در طی یک هفته برطرف نمی شود
 • بوی تند ناشی از برش
 • ترشحات زرد یا سبز

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


خدمات تخصصی دکتر مهران دانشمند بهترین متخصص ایمپلنت شهرکرد :

دسته بندی : خدمات بهترین ایمپلنت شهرکرد خدمات فک و صورت و چانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *