جراحی رینوپلاستی

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | جراحی رینوپلاستی | بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان |

معرفی جراحی رینوپلاستی

ریشه کلمه رینوپلاستی در واقع یونانی است. رینو به معنای بینی و پلاستی به معنای تغییر ساختار است. همان طور که در بالا نیز اشاره شد، رینوپلاستی یک روش عمل زیبایی بینی است که می تواند بینی شما را به شکل و فرم دلخواه شما برساند. در این جراحی معمولا بینی از قسمت پایینی شکافته شده و سپس با توجه به تغییراتی که مورد نیاز است. می توان پره‌های بینی، غضروف، شکل و فرم استخوان بینی را تغییر داد. در این مطلب سایت دکتر مهران دانشمند بهترین ایمپلنت شهرکرد قصد بررسی جراحی رینوپلاستی را داریم.

رینوپلاستی را همچنین می توان برای رفع مشکلات تنفسی یا پولیپ استفاده کرد. در این جراحی استخوان تقسیم کننده داخلی بینی و غضروف آن صاف شده تا گرفتگی بینی رفع شده و فرد بتواند به خوبی و به راحتی نفس بکشد. همچنین با توجه به مشکل و نیاز بیمار، در این عمل زیبایی و درمانی بینی، پزشک معالج می تواند دیواره های کناری بینی را نیز صاف کرده تا هم بینی شکلی زیبا به خود گرفته و هم مشکلات تنفسی فرد رفع شود.

با توجه به ویژگی های جسمی و شرایط او این عمل بینی را می توان به صورت بی حسی موضعی و یا همراه با بیهوشی کامل انجام داد.

کاربردهای درمانی در رینوپلاستی

 • بزرگ بودن اندازه بینی،
 • قوزدار بودن بینی،
 • افتادگی نوک بینی یا کم بودن زاویه بینی و لب،
 • پهن بودن بینی،
 • بزرگ بودن سوراخ های بینی،
 • جعبه ای شکل بودن نوک بینی،
 • زیاد بودن فاصله نوک بینی تا صورت،
 • دررفتگی تیغه بینی و غیر قرینه بودن بینی،
 • دو شاخه بودن نوک بینی،
 • دماغ زین اسبی که در اثر ضربه های قبلی و یا عمل جراحی انحراف تیغه بینی به وجود آمده است.
 • بدشکلی های بعد از عمل جراحی.

انواع رینوپلاستی

یکی از ویژگی های این جراحی بینی آن است که به روش ها و تکنیک های مختلفی انجام می شود. در نتیجه پزشک معالج می تواند با توجه به فرم بینی بیمار، فرمی که بعد از عمل می خواهد. مشکلات تنفسی و ویژگی های جسمی یکی از روش ها و تکنیک را انتخاب کرده تا بهترین نتیجه ممکن را بگیرد. رینوپلاستی در حال حاضر به ۳ روش و تکنیک مختلف انجام می شود.

خبر خوب انکه در انجام روش های مختلف رینوپلاستی می توان از تکنولوژی های جدیدی استفاده کرد تا هم عوارض ناشی از عمل را کاهش داده و هم بینی را دقیقا به فرم دلخواه رساند. یکی از این تکنولوژی ها استفاده از روش تصویر برداری سه بعدی است که باعث می شود میزان و عمق برش ها و آسیب به بافت بینی به حداقل مقدار کاهش پیدا کند.

در این روش در بخش های مختلفی روی بینی برش های ریزی زده می شود تا بتوان لوله آندوسکوپی را از داخل آن ها رد کرد. سر این لوله ها دوربین های فیلم برداری ریزی تعبیه شده تا بتواند داخل بینی را به وضوح و دقت به پزشک نمایش دهد. با این روش پزشک می تواند ظریف ترین و حساس ترین تغییرات را نیز روی بینی انجام داده و عوارضی مانند تورم و خونریزی به کم ترین مقدار ممکن کاهش پیدا کند.

عمل لیفت شقیقه | بهترین ایمپلنت شهرکرد

جراحی بینی باز

یکی از روش های انجام رینوپلاستی جراحی بینی باز است. در این نوع جراحی زیبایی پزشک تمامی بخش های بینی دسترسی داشته و می تواند با آزادی بیشتری تغییرات مورد نظر را اعمال کند. این عمل زیبایی رایج ترین نوع رینوپلاستی است که بسیاری از پزشکان و مراجعان آن را انتخاب می کنند.

از این روش رینوپلاستی می توان برای رفع مشکل و زیبا کردن بینی در مدل های مختلف بینی گوشتی، بینی های دارای قوز و یا انحراف استفاده کرد. اگر بینی شما نیاز به تغییراتی از قبیل بیرون آمدن و یا تو رفتن دارد. بدون شک پزشک شما این روش را پیشنهاد خواهد داد. مدت زمان انجام این نوع رینوپلاستی از انواع دیگر بیشتر است و شما بعد از آن نیاز به مراقبت های بیشتری دارید.

جراحی بینی بسته

اگر شما به دنبال تغییرات جزئی در بینی تان هستید، این روش رینوپلاستی می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. در این روش ممکن است تنها یک برش ریز در قسمت پایینی بینی زده شده و یا تمام عمل از طریق حفره های بینی انجام شود. با توجه به نوع این عمل بینی شما کم ترین مقدار تورم، درد و مشکلات بعد از عمل را جربه خواهید کرد.

این روش همچنین برای افرادی که دوست ندارند جای بخیه حتی برای زمان کوتاهی نیز روی صورت آن ها بماند، مناسب است.

محدودیت ها در عمل زیبایی

لازم به ذکر است که این عمل زیبایی محدودیت جنسیتی ندارد و هم آقایان و هم خانم ها می توانند از آن برای تغییر فرم بینی و مشکلات تنفسی استفاده کنند. در مورد محدودیت سنی بسیاری از پزشکان معتقدند، بهترین سن عمل بینی بعد از ۱۸ سالگی است و انجام آن را برای نوجوانان کم تر از ۱۸ سال توصیه نمی کنند. زیرا تا قبل از این سن هنوز جهش رشد نوجوانان تکمیل نشده و ممکن است بعد از انجام عمل، بینی مجددا تغییر شکل دهد.

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


خدمات تخصصی دکتر مهران دانشمند بهترین متخصص ایمپلنت شهرکرد :

دسته بندی : خدمات بهترین ایمپلنت شهرکرد خدمات رینوپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *