عمل تزریق چربی

بهترین ایمپلنت شهرکرد | بهترین ایمپلنت اصفهان | عمل تزریق چربی | بهترین ایمپلنت شهرکرد

معرفی عمل تزریق چربی

تزریق یا انتقال چربی فرآیندی است که طی آن چربی را از یک قسمت بدن میگیرند و به قسمت دیگری از بدن منتقل می کنند. هدف از این کار بهبود ظاهر ناحیه هدف است. در این مطلب سایت دکتر مهران دانشمند بهترین ایمپلنت شهرکرد قصد بررسی عمل تزریق چربی را داریم.

محبوبیت و رواج گرفتن چربی از بدن و تزریق آن به قسمتی دیگر از دهه ۱۹۹۰ شروع شد. پزشکان زیبایی از این روش برای جوانسازی و زیبایی سینه، دست، پا، صورت، باسن و واژن استفاده می‌کنند. اخیرا پزشکان از این روش برای بهبود جای زخم و اسکار و حتی ترمیم بافت سینه بعد از پرتودرمانی استفاده می‌کنند.

مراحل تزریق چربی

این عمل ۳ مرحله دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

استخراج چربی

در این مرحله پزشک با توجه به شرایط و خواسته بیمار ابتدا محل استخراج را انتخاب می‌کند. محل استخراج باید به اندازه کافی چربی انباشته شده داشته باشد.

به‎ همین دلیل شکم، باسن و ران معمولا گزینه‌های مناسبی هستند. سپس دکتر زیبایی ناحیه مورد نظر را بی‌حس می‌کند و با استفاده از تکنیک‌های خاص چربی را استخراج می‌کند. اگر حجم چربی مورد نیاز از حد خاصی بیشتر باشد، پزشک معمولا برای استخراج چربی از بیهوشی استفاده می‌کند.

آماده کردن چربی برای تزریق

چربی استخراج شده برای تزریق مناسب نیست و لازم است برای آماده شدن آن مراحلی را بگذراند. طی این مراحل چربی با استفاده از دستگاه سانتریفیوژ یا روش‌های دیگر خالص می‌شود و سلول‌های مرده و مایع اضافی از آن جدا می‌شود.

تزریق چربی به ناحیه مورد نظر

پزشک در آخرین مرحله میزان چربی مورد نظر را با استفاده از سرنگ‌های مخصوص به ناحیه مورد نظر که کاملا بی‌حس و استریل شده است، تزریق می‌کند. این کار به مهارت و دقت بالایی نیاز دارد.

نواحی مناسب برای تزریق چربی

چربی به این دلیل که از بدن خود فرد گرفته می‌شود، سازگاری بالایی دارد و می‌توان آن را به بیشتر نواحی تزریق کرد. انتخاب آن به شرایط و خواسته خود فرد بستگی دارد. در ادامه نواحی رایجی از بدن را معرفی می‌کنیم که برای تزریق چربی مناسب هستند.

تزریق چربی به صورت لاغر

تزریق چربی زیر چشم و گونه به مقدار مناسب (بین ۱۰ الی ۱۰۰ سی سی)، از محبوب‌ترین گزینه‌های این عمل زیبایی هستند. این کار با افزودن حجم به نواحی توخالی یا چروکیده مانند ناحیه زیر چشم، ظاهر آن را جوان‌تر و شاداب‌تر می‌کند.

تزریق چربی به صورت به ترمیم جای زخم کمک می‌کند، به گونه‌ها حجم می‌دهد و حالت صورت را بهتر می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق چربی به صورت، می‌توانید از مقاله تخصصی ما در همین زمینه استفاده کنید.

تزریق چربی به سینه

از تزریق حجم مشخصی از چربی (بین ۲۵ الی ۴۰۰ سی سی برای هر طرف) برای افزایش حجم سینه، متقارن کردن سینه و درمان بافت‌های آسیب دیده ناشی از پرتودرمانی و ایمپلنت سینه استفاده می‌شود. تزریق به بهبود جای زخم‌های ناشی از برداشتن یا عمل سینه نیز کمک می‌کند.

تزریق چربی به باسن

از تزریق مقدار مشخصی چربی (بین ۱۰۰ الی ۳۰۰ سی سی برای هر طرف) برای افزایش حجم و خوش حالت کردن باسن استفاده می‌شود. تزریق چربی به کنار ران نیز امکان‌پذیر است و برای زیبایی اندام از آن استفاده می‌شود.

تزریق چربی به شکم

در این روش که نوعی پیکر تراشی نیز محسوب می‌شود، دکتر جراح پلاستیک چربی شکم را استخراج می‌کند و آن را به‌شکلی به شکم تزریق می‌کند که شبیه به عضلات شش تکه یا سیکس پک (Six Pack) شود.

تزریق چربی به دست

پوست دست با افزایش سن و پیری چروک می‌شود و شادابی خود را از دست می‌دهد. تزریق مقداری چربی به زیر پوست دست کمک می‌کند دست پرتر و در نتیجه جوان‌تر به نظر برسد.

تزریق چربی به بازو

یکی دیگر از نواحی تزریقی که بیشتر مردها خواهان آن هستند، بازو است. تقویت عضلات سه سر و عضله دو سر از طریق تزریق مقداری چربی به شکل‌دهی و حجیم شدن این ناحیه کمک می‌کند و در نتیجه ظاهری عضلانی‌تر به فرد می‌دهد.

تزریق چربی به ساق پا

برخی افراد به‌دلیل ژنتیک یا لاغری پاهای استخوانی دارند. تزریق به آن‌ها کمک می‌کند با پرتر شدن ظاهر پاها اندام زیباتری داشته باشند.

تزریق چربی به لب

این روزها زنان و حتی مردان دوست دارند لبان پرتری داشته باشند. افراد مشهوری مانند «کایلی جنر» به دلیل حالت لبان خود زیباتر به نظر می‌رسند. یکی از راه‌های افزایش حجم لب‌ها، تزریق چربی به این عضو بدن است. برای این‌منظور دکتر زیبایی از بافت‌های خود بدن شما برای انتقال چربی به لب‌هایتان استفاده می‌کند. تزریق چربی در مطلب خود دکتر انجام می‌شود و فرد باید تحت بیهوشی موضعی قرار بگیرد.

در حین انتقال چربی به لب‌ها، چربی لازم از شکم فرد (اطراف ناف) برداشته شده، خالص می‌شود و سپس به لبان فرد انتقال می‌یابد. عمل تزریق چربی به لب در حدود ۶۰ تا ۹۰ دقیقه ممکن است طول بکشد. بیمار در همان روز و پس از اتمام عمل می‌تواند به منزل برود و نتیجه تزریق ۶ سال یا حتی بیشتر پابرجا است.

آمادگی های قبل از تزریق چربی

اگر تصمیم به انجام این عمل گرفتید، برای آمادگی باید کارهای زیر را انجام دهید:

 • خودداری از مصرف داروهای ضد انعقاد خون و مکمل‌های گیاهی برای جلوگیری از خونریزی در حین تزریق
 • خودداری از مصرف دخانیات یک ماه پیش از عمل برای جلوگیری از شکل‌گیری عفونت و اختلال در خونرسانی
 • مشورت با دکتر زیبایی قبل از عمل و ارائه نتایج تمامی آزمایش‌های پزشکی برای تایید سلامت کلی بدن
 • خودداری از مصرف مشروبات الکلی یک ماه پیش از عمل
 • اطلاع دادن هر نوع داروی مصرفی و آلرژی خاص به پزشک

نکات مراقبتی پس از عمل تزریق چربی

پس از تزریق چربی به لب به نکات زیر دقت کنید:

 • تا چند روز ابتدایی بعد از عمل، به روی صورت خود نخوابید. سعی کنید حالت خوابیدن شما به سمت بالا و صاف باشد.
 • چند روز اول پس از عمل از انجام تمرین‌های ورزشی سنگین و سخت یا جابه‌جا کردن اشیاء سنگین خودداری کنید.
 • تا مدتی به لب‌های خود دست نزنید و تا زمانی که خطر عفونت همچنان وجود دارد، صورتتان را خشک و تمیز نگه دارید.
 • مصرف منظک داروهای احتمالی‌تان را جدی بگیرید.
 • تا ۴۸ ساعت در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرید یا به اماکنی مانند سالن سولاریوم نروید.
 • از فشار دادن مکان تزریق خودداری کنید تا چربی جابه‌جا نشود.

ماندگاری تزریق چربی

میزان ماندگاری چربی برای هر فرد با توجه به بدن او متفاوت است. با وجود این اگر پزشک شما مهارت کافی را داشته باشد، تزریق ماندگاری زیادی دارد. ماندگاری چربی به روش دکتر جراح پلاستیک برای استخراج، جداسازی چربی و تزریق آن بستگی دارد. اگر پزشک چربی را به قسمت‌هایی که خون‌رسانی زیادی دارند تزریق کند، نتیجه ماندگارتر خواهد بود.

به این دلیل که خون‌رسانی باعث می‌شود بافت چربی زنده بماند. بدن تصور می‌کند چربی تزریق شده را خودش تولید کرده است. به‌همین دلیل برای از بین بردن آن تلاشی نمی‌کند. اما این موضوع دائمی بودن اثر تزریق چربی را تضمین نمی‌کند. برای مثال حفظ وزن سالم یکی از عوامل مهمی است که به ماندگاری چربی کمک می‌کند.

از طرفی همه چربی تزریق شده زنده نمی‌ماند و حدود ۳۰ درصد آن جذب بدن می‌شود. به‌همین علت تزریق چربی بعد از یک ماه نتیجه نهایی را نشان می‌دهد. دکتر زیبایی باید با در نظر گرفتن این موضوع مقدار مناسبی از چربی را در نظر بگیرد.

موارد اثرگذار روی ماندگاری تزریق چربی

 • مهارت پزشک
 • بدن فرد
 • فعالیت بدنی
 • شرایط آب و هوا
 • میزان چربی تزریقی
 • سن فرد

صفحه اینستاگرام دکتر مهران دانشمند متخصص ایمپلنت شهرکرد

دکتر مهران دانشمند در دکتر آفبهترین ایمپلنت شهرکرد در کلینیک 24


خدمات تخصصی دکتر مهران دانشمند بهترین متخصص ایمپلنت شهرکرد :

دسته بندی : خدمات بهترین ایمپلنت شهرکرد خدمات تزریق چربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *